PROJEMİZ
Ankara/ODABAŞI-KUTLUDÜĞÜN Kooperatif Projesi
(Ankara’nın gelişme aksında)

Ankara’nın gelişme aksında, Ankara-Samsun D-200 karayolu kenarında, ve doğu koridorundadır. İmar çalışmalarının başlamasını müteakip 1,5-2 yıl sonra tamamlanması planlanmakta ve (Emsal 1,6 ve Hmax serbest olarak değerlendirildiğinde) 500 m²lik bir hissenin gelecekte en az bir daire getireceği öngörülen projede, bahse konu süre içerisinde yatırımdaki kazanç oranına göre yatırımcılar bilgilendirilecek ve gerektiğinde başka bölgelerde yatırıma yönlendirilmek üzere kurulan kooperatiflerin sonlandırılması da planlanmaktadır.

UR AL Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı çatısı altında bahse konu bölgede kurulan kooperatif (veya kurulabilecek diğer kooperatifler) ile, ileriye dönük küçük ölçekli hissedarları bir arada toplayarak, bütünlük sağlamak ve yatırım yapmaya teşvik etmek ve kazandırmak ilk hedeftir.

Şu anda ilk etapta 28 dönüm arazi ile kurulan kooperatife 505’er m² lik hisse oranı ile kooperatif üye sayısı tamamlanmış olup, kooperatif üyeliği için yapılan talepler doğrultusunda 34 dönümlük ikinci arazi alımı ile ortak kayıtlarına başlanmış ve halen devam edilmektedir.