katologGeleceğe Yönelik Arazi Yatırımı (Orta vade)

karataş2

BÖLGENİN LOKASYONU

Ankara’nın gelişme aksında;

Çevre yoluna 4,5 km,

Simpaş Altın Oran kontlarına 8 km,

Çankaya Atakule’ye 12 km,

Kızılay Merkeze  17 km. de,

mesafede bulunmaktadır.

karataş3 karataş4 karataş5

PLAN  ÇALIŞMALARI İLE  İLGİLİ GELİŞMELER

 Ankara ili Çankaya  ilçesi Karataş  Mahallesi sınırları içerisinde Çevre yolunun Altı 1.Proje Alanı olarak tüm kurum görüşleri alınmış ve imar planı çalışmaları sonuçlanma aşamasına gelmiştir. (Bu alan içerisindeki arazi fiyatları (250-300 TL/m²)

Çevre yolunun üstünün de plan çalışmaları yönünde ilgili kurumlardan görüşler alınmış harita ve imar çalışmaları başlamıştır. (Bu alan içerisindeki arazi fiyatları (150-200 TL/m²)

Karataş Mahallesi konumu itibari ile kalan arazisinin de ileriye dönük imar çalışmalarına konu edileceğinden kooperatif olarak en uygun şartlarda bu bölgeden arazi aldık. (Bu alan içerisinde de arazi fiyatları 60-110 TL/m²)

karataş7 karataş8 karataş8 karataş10 karataş11 karataş12 karataş13

žKooperatif olarak;
žHer ortağa bir pay karşılığı 400 m² arazi düşecek. (Bir ortak birden fazla pay sahibi olabilir)
žBir pay bedeli olarak 38.000 TL . Alınacak. (Bu fiyat Haziran  ayı sonuna kadar geçerlidir.  Bu tarihten sonra üye olanlara arazi değer artışı yansıtılacaktır.)
žArazinin imar çalışmalarının, 5-8 yıl içerisinde yapılaşma beklentilerini karşılayacak duruma gelmesi beklenilmektedir.
žBir pay karşılığı olan 400 m².lik arazi, imar sonrasında 220 m² lik bir arsa payı haline dönüşerek hissedarlarımıza en az bir daire getirisi sağlayacaktır.
ž